Prof. Ing. Ladislav Kokoška, Ph.D. z FTZ získal prestižní ocenění od platformy ScholarGPS za mimořádný přínos ve svém oboru

Fakulta tropického zemědělství (FTZ) s potěšením oznamuje, že prof. Ing. Ladislav Kokoška, Ph.D., získal titul Top Scholar od prestižní platformy ScholarGPS. Toto ocenění, které obdržel za své vynikající publikační výsledky a významný vědecký dopad, jej řadí mezi 0,5 % nejvýznamnějších vědců na světě v oboru léčivých rostlin.

ScholarGPS oceňuje vědce, kteří dosáhli mimořádných úspěchů ve svých oborech, disciplínách a specializacích. Jako etnobotanik a etnofarmakolog se Prof. Kokoška specializuje na studium biologických účinků a chemického složení tropických rostlin využívaných v tradiční medicíně pro léčbu infekčních onemocnění. Výsledky jeho výzkumu mohou pomoci při vývoji nových typů farmaceutik a veterinárních léčiv. Dle ScholarGPS má Prof. Kokoška na svém kontě 160 publikací, které byly citovány více než 4 483krát, a jeho h-index dosahuje hodnoty 38. Tyto ukazatele potvrzují významný dopad jeho vědecké činnosti a kvalitu jeho výzkumu.

"Tohoto ocenění, které je výsledkem mnohaleté práce a spolupráce s mými kolegy a studenty, si cením a věřím, že naše výsledky přispějí k dalšímu rozvoji vědy a posílení povědomí o významu tropických léčivých rostlin," řekl prof. Kokoška.

ScholarGPS, nejkomplexnější vědecká analytická platforma na světě, poskytuje podrobné profily vědců a institucí. Její algoritmy využívají pokročilé metody datového vytěžování, umělé inteligence a strojového učení k identifikaci a analýze vědeckého dopadu. ScholarGPS pokrývá více než 30 milionů vědců a 55 000 institucí po celém světě, a analyzuje přes 200 milionů publikací a jejich citací.

FTZ a celá akademická obec gratuluje prof. Kokoškovi k tomuto významnému ocenění a přeje mu mnoho dalších úspěchů v jeho vědecké práci.

Přečtěte si více informací o Laboratoři Ethnobotaniky a Etnofarmakologie (LEE) ZDE.