Aktuality

Konference Society for Ethnobotany 2025 v Praze

Výzva k podání návrhů na workshopy: Součástí konference budou také interaktivní workshopy, a proto zveřejňujeme výzvu pro odbornou veřejnost k podání návrhů. Témata workshopů mohou být různorodá, vždy však spojená s výukou či praxí v etnobotanice. Workshopy představují neformální setkání lidí se společnými zájmy a vítáme inovativní a kreativní přístupy. Každý návrh workshopu by měl obsahovat plánovaný časový rozvrh Návrhy pro témata workshopů přijímáme do 1. února 2024.

Den otevřených dveří na Fakultě tropického zemědělství

Fakulta tropického zemědělství vás srdečně zve na Den otevřených dveří, který se uskuteční v pátek 8. listopadu 2024 od 9:00 do 15:00. Tento den je skvělou příležitostí pro všechny zájemce o studium, aby se seznámili s našimi studijními programy, prostředím a aktivitami, které naše fakulta nabízí.

Co vás čeká?

Informační přednášky o studijních programech proběhnou v 10:00 a 13:00 v místnosti 116. Po celý den budou k dispozici také zástupci studentů a studentských spolků Be Fair a Student Ambassadors. Rádi vás seznámí s možnostmi studia na fakultě a představí svoji činnost:

  • BeFairkomunikuje koncept spravedlivého obchodu, ale také širší témata jako je udržitelnost, recyklace nebo maximální využití potravin. BeFair rovněž podporuje myšlenky alternativního zemědělství, komunitních zahrad, agrolesnictví a permakultury.
  • Student Ambassadors– to je skupina studujících z Fakulty tropického zemědělství, jejichž cílem je usnadnit novým příchozím začátek studia na naší fakultě. Rádi se podělí o své osobní zkušenosti a úzce spolupracují s vedením fakulty na organizaci akcí v průběhu roku a pořádají také své eventy. 

Představí se také spolek Antelope Conservation, který se věnuje ochraně biologické rozmanitosti západoafrické savany a západního poddruhu antilopy Derbyho.

Návštěva našich laboratoří, představení výzkumných týmů a prohlídka Botanické zahrad

 

Erasmus+ na Filipínách: Výzkumná stáž

Kateřina Berková, doktorandka z FTZ, se nedávno vrátila ze stáže na Visayas State University a přináší vám své zkušenosti a zážitky z pobytu.

„Když jsem dostala příležitost zúčastnit se programu Erasmus+ KA171 na Filipínách, neváhala jsem ani na chvíli. Letos 22. července jsem vyrazila sama na cestu přes půl světa, a už další den jsem přistála na ostrově Leyte, kde se nachází naše partnerská univerzita Visayas State University.

Moje stáž byla zaměřená především na terénní výcvik, který je pro mě jako doktorandku nezbytný a bude tvořit velkou část mého výzkumu čajových rostlin. Během několika týdnů jsem procestovala celý ostrov, kde jsem se učila vše od přípravy expedice, přes sběr rostlinného materiálu v primárních pralesích, až po průzkum trhů a zpracování vzorků. V druhé polovině stáže jsem pracovala v laboratoři na univerzitě a měla možnost navštívit místní farmy a podniky, kde univerzita vyrábí vlastní produkty z místních plodin.

Ve volných dnech jsem procestovala několik ostrovů, podívala se do přírodních rezervací, na několik exkurzí a ochutnala spoustu zajímavého jídla a pití. Stáž v tak exotické zemi, a navíc v mezinárodním kolektivu, pro mě byla výzvou, za kterou jsem moc ráda. Pobyt na Filipínách mi přinesl spoustu zkušeností a já už se těším, až je budu moci uplatnit.

Všem, kteří přemýšlí o účasti na programu Erasmus+, bych ráda vzkázala: Vydejte se do zahraničí, sbírejte praktické zkušenosti a přivezte si nové znalosti zpět domů!“

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.