Fakulta tropického zemědělství vás zve na setkání na veletrhu Země Živitelka

FTZ se opět zúčastní prestižního veletrhu Země Živitelka. Tato tradiční akce, která představuje nejnovější trendy a inovace v zemědělství, proběhne v Českých Budějovicích od 22. do 27. srpna 2024.

Zástupci naší fakulty vám představí své projekty a výsledky výzkumů v neděli 25. srpna. Veletrh bude pro návštěvníky otevřen od 9:00 do 18:00, a proto vás srdečně zveme k návštěvě našeho stánku, který naleznete v pavilonu T2.

Naše expozice s názvem „Věda nejen pro tropické oblasti“ vás seznámí se způsoby udržitelného využívání přírodních zdrojů a projekty na ochranu biodiverzity:

• Tým Animal Physiology and Behaviour představí výsledky svého dlouhodobého výzkumu antilopy losí.
  • Seznamte se s projekty týmu BioResources & Technology Division zaměřenými nejen na inovativní využití bioplynu a obnovitelných zdrojů energie.
  • Zástupci Botanické zahrady FTZ vás naučí vázat bylinkové kytičky Bouquet garni.

V rámci stálé expozice ČZU, kterou najdete rovněž v pavilonu T2, se můžete těšit na následující zajímavosti:

• Oživujeme českou krajinu. Chytře. – Od plánů po technologie: Přijďte zjistit, jakým způsobem přistupujeme k obnově a péči o českou krajinu s využitím nejmodernějších technologií.
  • Senzorická analýza potravin + hmyzí moučka v kuchyni: Vyzkoušejte si praktickou senzorickou analýzu potravin a objevte možnosti využití hmyzí moučky v gastronomii.
  • Vytvoř si vlastní rostlinné terárium - mechárium: Zapojte svou kreativitu a vytvořte si vlastní malý ekosystém v podobě mechária.
  • Ochutnávka vín z univerzitních vinic: Nenechte si ujít možnost ochutnat kvalitní vína přímo z našich univerzitních vinic.
  • Ochutnávka řemeslných výrobků z Potravinářského pavilonu ČZU (do neděle):
  • ČZU shop s upomínkovými předměty a produkty z ČZU.

Těšíme se na vaši návštěvu.