5. Rozvojové září, Tech4Dev Mini Summer School

Vážení kolegové, rád bych vás pozval na letošní 5. Rozvojové září, které se bude skládat z několika akcí. První akcí bude třídenní letní škola Tech4Dev Mini Summer School, kterou společně pořádá ICWD ČVUT a  Surya z. s. bude se konat od 11. 9. do 13. 9. 2024 na Stavební fakultě ČVUT v Praze. Celý program bude v anglickém jazyce. Bude zaměřena na různé rozvojové a humanitární projekty se zvláštním zaměřením na roli technických oborů. První den se budeme věnovat úvodu do problematiky  globálního rozvoje a roli technických oborů v něm. Druhý den budou účastníkům přímo realizátory představeny různé rozvojové projekty s technickými aspekty. Třetí den bude zaměřen na architekturu.

• 11.9. – Introduction to development in context and constructions, and technology in development projects
  • 12.9. – Diversity of humanitarian and development projects
  • 13.9. – Architecture for development

Detailnější program a informace bude průběžně doplňován zde.

Místo konání: Stavební fakulta ČVUT, Thákurova 7, Praha 6.

Registrační poplatek: 12 €; nebo 300,-Kč

Přihlášení je možné zde.

Pokud se budete přihlašovat, ve formuláři prosím popište i své zkušenosti s rozvojovými projekty a co od letní školy očekáváte. Po odeslání přihlášky obdržíte oznámení o přijetí do kurzu a v nejbližších dnech pokyny k platbě kurzovného.

Jsou vítáni i akademičtí pracovníci, vysokoškolští pedagogové a studenti technických i netechnických škol, pracovníci rozvojových projektů a všichni zájemci o rozvojové či humanitární projekty. Pro účast nejsou potřeba předchozí technické znalosti.

Navazující akce: Na Tech4Dev bude navazovat výstava Development in Context of Technology, která proběhne v atriu Fakulty stavební ČVUT.  Další navazující akcí bude veřejná část zasedání organizace  Architecture Sans Frontieres Int. , která zastřešuje organizace z různých zemí zaměřené na architekturu v rozvojových a humanitárních projektech. Účastníkům Tech4Dev tyto aktivity vřele doporučujeme, protože program bude úzce souviset s programem letní školy a poskytne tedy jedinečnou příležitost setkat se se zkušenými zahraničními architekty působícími v oblasti rozvoje. Na tyto další akce není nutná předchozí registrace.

Časový plán akcí naleznete v přiloženém letákuChtěli bychom vás také požádat o sdílení akce se svými kolegy, studenty či doktorandy, u kterých předpokládáte, že by je zahraniční rozvojové nebo humanitární projekty mohly zajímat. Děkujeme.

V případě jakýchkoliv dotazů mě neváhejte kontaktovat na:
 jan.tilinger@suryaschool.org  tel.: +420 608 522 854 nebo
Sylvu Červenkovou sylva.cervenkova@suryaschool.org tel.: + 420 723 803 702.

Více informací naleznete na našich webových stránkách: http://icwd.cvut.cz/summer-school/ nebo na Facebooku.

Těšíme se na setkání s vámi!

Ing. Jan Tilinger, PhD.
ICWD ČVUT/ Surya, z.s.