Družení botanických zahrad ČR 2024

Družení se zde konalo při příležitosti 70. výročí založení Arboreta FLD Fakulty lesnické a dřevařské v Praze. Hostitel, Ing. Václav Bažant, Ph.D., pro nás vytvořil nabitý a zároveň velmi zajímavý program. Navštívili jsme lesní a okrasné školky, zhlédli jsme neuvěřitelnou sbírku lip, samozřejmě nesměla chybět návštěva arboreta, kde se nám dostalo profesionálního výkladu a při příležitosti již zmíněného jubilea jsme měli možnost zažít koncert Černokostelecký zámecký orchestr pod širým nebem. Tím ale družení nekončilo a my jsme se druhý den přemístili do Soukromá botanická zahrada v Dubinách, kde se nám dostalo velmi vřelého přijetí. Manželé Hyblerovi nás provedli svým zeleným královstvím a také nám ukázali svoji Národní sbírku cedrů a sekvojovců.