Pojďte s námi odhalit fakta o pytláctví a obchodu s želvími vejci nebo výrobky z želvích krunýřů. Zjistěte, jak může monitoring sociálních médií pomoci při dopadení pytláků, a seznamte se s výsledky případových studií z oblasti ochrany zvířat.
Naše pozvání příjala Mgr. Hana Svobodová (Chráníme mořské želvy a.s.)., která stojí za projektem ochrany mořských želv, Ing. Tereza Švejcarová z Fakulty životního prostředí a
Mgr. ing. Jan Chmelař z České inspekce životního prostředí.
Hana Svobodová vám představí projekt „Chráníme mořské želvy“.
Všechny druhy mořských želv jsou ohroženy vyhynutím. Nejhorší situace je v Indickém oceánu, kde na mnoha místech už mořské želvy zcela zmizely. Projekt Chráníme mořské želvy ve spolupráci s místními organizacemi před pytláky chrání pláže ve dvou oblastech v Indonésii (ostrov Lembata na JV země a ostrov Denawan na jihu Bornea) a v jedné oblasti na jihu Srí Lanky (pláže u města Dikwella).
Kromě přímé ochrany líhních pláží se projekt zaměřuje také na vzdělávání a rozvoji tamních obyvatel a spolupracuje také s vládními organizacemi a dalšími ochranářskými organizacemi, připravují vzdělávací materiály pro děti, které se používají v mnoha zemích světa včetně ČR. Od roku 2014 se díky těmto aktivitám podařilo zachránit více než 4 000 000 želvích vajec a toto číslo každý den stoupá.
Ing. Tereza Švejcarová se zaměří na ptactvo v jihovýchodní Asii a nelegální obchod s nimi prostřednictvím sociálních sítí.
Mgr. Ing. Jan Chmelař (ČIŽP) spolu s několika příklady z několika případových studií.
Více se dozvíte na společném setkání a po přednášce bude prostor na další diskuzi a vaše dotazy.
Learn & Discuss vol. 5 – Ilegální obchod se zvířaty
Datum: 29. dubna 2024
Čas: 17:30
Místo konání: FTZ, místnost č. 116