Zkušenost studentky v rámci programu ERASMUS KA171 z jejího pobytu v České republice

Účast na programu ERASMUS KA171 a studium v České republice popisuje studentka Ndeye jako velmi obohacující zkušenost. Od samého začátku ji okouzlila česká architektura a přátelské prostředí hostitelské instituce, jíž byla Česká zemědělská univerzita v Praze, které ji velmi pomohlo s adaptací. Akademická zkušenost překonala její očekávání a přinesla ji nový pohled na její studijní obory. Vyučující byli nejen velmi znalí, ale také otevření novým názorům. Podporovali aktivní účast a kritické myšlení, což pro ni bylo velkým přínosem.

Kromě akademických výzev měla Ndeye možnost navštívit památky, muzea v hlavním města a zažít český způsob života. Dalším aspektem jejího pobytu byla možnost navázat přátelství s mezinárodními studenty. Nejvíce si cení právě příležitosti rozvíjet síť svých kontaktů. Interakce se studenty z různých kulturních prostředí rozšířila její obzory a prohloubila porozumění různým kulturám.

Ndeye popisuje svou zkušenost s ERASMUS KA171 v České republice jako velmi transformativní. Nejen že prohloubila své znalosti, ale pobyt byl také významnou životní zkušeností. Je vděčná za tuto příležitost a vřele ji doporučuje každému studentovi, který zvažuje mezinárodní studijní zkušenost.