Welcome kurz pro nové zahraniční studenty

V úterý 10. září 2024 proběhl na FTZ pro nové studenty uvítací online kurz, jehož tématem bylo „Multikulturní prostředí a studium v České republice“. Organizaci zajistilo Oddělení mezinárodní vztahů na FTZ spolu s týmem studentů z FTZ - Student Ambassadors. Tento kurz nabídl novým zahraničním studentům praktické rady o studiu v ČR, seznámil je s kulturními rozdíly a poskytl příležitost navázat kontakty s ostatními studenty i vyučujícími.

Úvodní slovo pronesla proděkanka fakulty Petra Chaloupková, která přivítala všechny nové studenty a zdůraznila význam podpory multikulturního prostředí na FTA. Studenti ze Student Ambassadors poté představili užitečné tipy, jak zvládnout první týdny v České republice, od bydlení přes studium až po každodenní život.

Studenti, kteří mají zájem o další informace nebo potřebují podporu, mohou kontaktovat Student Ambassadors, najdou potřebné detaily i kontakty na tomto odkaze.

Kdo jsou Student Ambassadors? Student Ambassadors je skupina současných studentů FTZ, kteří jsou pomáhají nově příchozím a podporují přátelské a vstřícné prostředí na fakultě. Organizují zajímavé akce a aktivity, jejichž cílem je usnadnit začlenění nových studentů a podpořit týmového ducha na fakultě.

Máte zájem o zapojení do týmu nebo potřebujete poradit? Kontaktujte nás na student_ambassadors@ftz.czu.cz.