Delegace z města Malang v Indonésii

Dne 30. července 2024 měla Fakulta tropického zemědělství České zemědělské univerzity v Praze tu čest hostit delegaci z Regionální lidové zastupitelské rady města Malang v Indonésii. Delegaci přijala proděkanka pro mezinárodní vztahy Dr. Petra Chaloupková spolu se zástupci oddělení mezinárodních vztahů FTZ. Setkání poskytlo oběma stranám platformu pro diskusi o možných oblastech spolupráce, sdílení poznatků o akademických a výzkumných iniciativách a prozkoumání možností budoucího partnerství.

Součástí návštěvy byla také prezentace na téma "Bioplyn jako nový zdroj energie", kterou připravil doktorand Ricard Chandry Situmeang, MA o inovativním využití bioplynu jako obnovitelného zdroje energie získávaného anaerobním rozkladem organického odpadu.

Prezentace zahrnovala témata popisující:

- proces výroby bioplynu z organických materiálů, jako je zemědělský odpad, zbytky potravin a odpadní vody.

- výhody technologie bioplynu, včetně diskuse o environmentálních a ekonomických výhodách bioplynu, snížení množství odpadu, energetické účinnosti a snížení emisí skleníkových plynů.

- zkoumání různých aplikací bioplynu, jako je vytápění, vaření, výroba elektřiny a jako palivo pro vozidla.

Zástupci delegace projevili velký zájem o procesy adaptace bioplynu a jeho potenciál jako udržitelného energetického řešení. Návštěva potvrdila zájem obou stran o budoucí spolupráci. Fakulta tropických zemědělských věd se těší na rozvíjení tohoto vztahu s představiteli města Malang s cílem rozvíjet společné projekty a výzkumné iniciativy, které budou přínosem pro obě instituce a přispějí k udržitelným zemědělským postupům.