Nishanth Gurav zvolen Student Ambassador Society for Ethnobotany

S hrdostí oznamujeme, že Nishanth Gurav, student třetího ročníku doktorského programu na Tropical Botany and Ethnobiology Lab (TRIBE), Fakulty tropického zemědělství (FTA), České zemědělské univerzity v Praze, byl vybrán jako Student Ambassador a člen studentského výboru prestižní Society for Ethnobotany (SEB).

Nishanth pochází z Indie a jeho výzkum se zaměřuje na udržitelné praktiky a lidovou taxonomii jedlých planých rostlin používaných kmenem Gondů v oblasti Bastar v Indii. Má rozsáhlé zkušenosti s vytvářením Biologických registrů (People’s Biodiversity Registers) ve více než 70 vesnicích v indických státech Karnátaka a Čhattisgarh.

Jako člen studentského výboru SEB (funkční období červen 2024 – červen 2026) se bude podílet na správě sociálních sítí a blogu studentského výboru a na organizaci studentských akcí a iniciativ v oblasti etnobotanického výzkumu.

Gratulujeme Nishanthovi k tomuto významnému úspěchu a přejeme mu hodně úspěchů v jeho budoucí práci!

Více informací o SEB najdete na webových stránkách SEB.