Nezmeškejte svou šanci stát se studentem Fakulty tropického zemědělství! Přihlášky do přijímacího řízení pro akademický rok 2025/2026 je možné podat online do konce března. Termín pro podání přihlášky: 31. března 2025 Pro programy vyučované v angličtině ještě připomínáme
Fakulta tropického zemědělství a Student Ambassadors vás ve spolupráci s Freeshopem ČZU a Botanickou zahradou FTZ zvou na tradiční FTZ Spring SWAP, který se uskuteční od 31. března do 4. dubna ve vestibulu Fakulty tropického zemědělství.
Jak to funguje? Přineste oblečení, doplňky, rostiliny, knihy, hračky nebo jiné předměty, které už nevyužijete, ale mohou potěšit někoho jiného. Na oplátku si můžete odnést něco, co vás zaujme a udělá vám radost.
Podmínky účasti:
Místo konání: Vestibul FTZ Termín: 31. 3. – 4. 4. 2025
Těšíme se na vás a na všechny poklady.
Připojte se k nám a podpořte udržitelnost i radost ze sdílení.
Česká televize představila v polovině února novou dokumentární sérii „Krajina Dana Bárty“, která se věnuje aktuálním výzvám české přírody. Pořad poukazuje na to, jak se naše krajina mění a jaké kroky mohou přispět k její ochraně a obnově. Na závěr posledního dílu představuje Ing. Radim Kotrba, Ph.D., z Katedry chovu zvířat a potravinářství v tropech, agrolesnictví – tradiční způsob hospodaření, který kombinuje pěstování dřevin s některou formou zemědělské produkce na jednom pozemku a to s hospodářským a environmentálním záměrem.
Fakulta tropického zemědělství s radostí oznamuje otevření přihlášek na 6. ročník Mezinárodní multidisciplinární konference pro mladé vědecké pracovníky (MCYR 2025). Tato prestižní událost, zaměřená na podporu interdisciplinární spolupráce a rozvoj budoucí generace vědců, se letos ponese v duchu podtématu: „Věda a inovace: cesta k udržitelné budoucnosti“.
Ing. Markéta Houdková, Ph.D., vědecká pracovnice z Laboratoře etnobotaniky a etnofarmakologie FTZ, absolvovala desetidenní odborný pobyt na Pt. Ravishankar Shukla University (PRSU) v Indii v rámci programu Erasmus+ KA171. Během svého pobytu vedla několik odborných přednášek a seminářů pro studenty a zaměstnance univerzity, kde sdílela své poznatky z výzkumu rostlinných silic a jejich využití při léčbě respiračních onemocnění či prodloužení trvanlivosti potravin.
Rádi bychom Vás sdíleli pozvánku na 4. konferenci Agrinatura 2025, která se uskuteční v belgickém Gentu. Agrinatura, prostřednictvím EEIG, nabídne čtyři cestovní granty pro studenty, kteří se chtějí konference zúčastnit a představit svůj výzkum.
Konference je otevřená pro Ph.D. studenty, postdoktorandské výzkumníky i seniorní vědce, kteří mohou prezentovat svou práci formou ústního příspěvku nebo posteru. Výjimečně mohou být přijaty i vynikající magisterské projekty.
Pro zařazení do programu je třeba zaslat 1stránkový abstrakt obsahující název, jména autorů, afilaci, klíčová slova, samotný abstrakt, předběžné výsledky a kontaktní adresu.
Fakulta tropického zemědělství (FTZ) přivítala významné zástupce z University of Dschang (UoD) v Kamerunu v rámci projektu Erasmus+ KA171, zaměřeného na kreditovou mobilitu, který vede Ing. Jana Mazancová, Ph.D. Hlavním cílem návštěvy bylo poskytnout odborné přednášky studujícím různých studijních programů. Na Katedře udržitelných technologií vedli hosté přednášky na témata obnovitelných zdrojů energie, zpracování potravin a přijímání a adaptace nových technologií.
Kampus World Agroforestry v keňském Nairobi hostil ve dnech 10.–12. března 2025 třídenní konferenci, která oficiálně zahájila projekt AfroGrow. Tento čtyřletý afro-evropský projekt financovaný z programu Horizon Europe se zaměřuje na rozvoj udržitelných agrolesnických postupů v Africe s cílem zvýšit odolnost vůči klimatickým změnám, podpořit biologickou rozmanitost a posílit socioekonomický rozvoj komunit.
AfroGrow sdružuje 25 partnerských organizací z Evropy a Afriky, které budou v rámci šesti tzv. „Living Labs“ testovat inovativní agrolesnická řešení v různých ekologických a socioekonomických podmínkách v Senegalu, Pobřeží slonoviny, Etiopii, Keni, Zambii a Botswaně.
Českou zemědělskou univerzitu v Praze v tomto projektu zastupují:
Projekt AfroGrow se zaměřuje na spojení vědy, inovací a lokálních znalostí a podporuje spolupráci mezi odborníky z akademické sféry, nevládních organizací, soukromého sektoru a místních komunit.
Více o projektu AfroGrow: https://afrogrow-project.eu
HR Senior Manažer, innogy/RWE
Co-founder of Qazaqseeds s.r.o. and Economist and Specialist in the PR
University research associate, CZU
Associate Professor at the Faculty of Pharmaceutical and Biological Sciences, University of Montpellier
Laboratory Research Specialist, Gorilla Conservation
Dean of Graduate School at Royal University of Agriculture (RUA) in Cambodia
Coordinator of PlantLink, Sweden
Research Fellow, Mountain Societies Research Institute (MSRI), University of Central Asia, Bishkek, Kyrgyz Republic
Assistant Professor of Environmental and Applied Botany, University of Gastronomic Sciences, Pollenzo – Bra, Italy
A researcher and consultant in Carboneg
Ředitel Správy Národního parku České Švýcarsko
Current Secretary General of Agrinatura
Researcher at the division of Plant Physiology and Cryobiology
Zakladatel projektu True Shiitake
Spokeperson, public relations issues, education - Safari Park Dvůr králové
Manager for regional technical support, Behn Meyer Gmbh and Intracare BV
Operations manager, Odzala-Kokoua NP, African Parks
Research Associate, Myanmar Development Institute (MDI)
Kurátorka savců, ZOO Brno
Manažer in WORLD VISION PERÚ
Inspektorka, SZPI
former Minister, Ministry of Agriculture and Natural resource, Ethiopia
Projektová koordinátorka, Ekumenická akademie
Člověk v tísni
Former Secretary General of Agrinatura
Content development supervisor, University of California
Projektový koordinátor, Diakonie ČCE
Program Officer, organizace Salanga
Produktový manažer spol. Farmet, a.s.
Náměstek pro řízení sekce pro společnou zemědělskou a rybářskou politiku EU
Projektový manažer Oddělení podpory projektů v oblasti veřejné správy a sociální integrace
PR konzultant pro Prahu 8
Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.